Zaznacz stronę

Praca online a kobiety

22/11/2018 – Ela Matysik

Jakiś czas temu myślałam sobie jak można zarabiać pieniądze nie wychodząc z domu? Czy możliwe jest używając tylko social media do kreowania własnego wizerunku lub marki?  Czy warto budować biznes online? Dlaczego odkładamy założenie biznesu na później? Jak skutecznie obronić się przed krytyką innych? Jak sobie z tym wszystkim radzić? 

Czy to jest wogóle praca?

 

Obserwowałam wiele kobiet i zazdrościłam im a jednocześnie zastanawiałam się jak one to robią. Każda z nich wykreowała swój image w mediach i każda z nich jest inna. Nieprawdopodobnym jest to, że ten sam temat może być poruszany przez osoby daleko różniące się od siebie, a mimo wszystko są inne punkty odniesienia i osiagają ten sam cel czyli potrafią znaleźć klientów na swoje usługi. Mało tego są tak niesamowicie kreatywne że warto od nich się uczyć.   

Jedno jest pewne praca online mit znany że się nic nie robi i zarabia się, jest jak najbardziej nie na miejscu. Nie jest prawdą że to są łatwe zarobione pieniądze. Często widzimy w internecie kobietę- uśmiechnietą, szczęśliwą, gdzieś na rajskiej wyspie wśród palm i oczywiście przed sobą ma komputer. No nie znam osoby która by w taki sposób nie chciała zarabiać kasę? Oczywiście można uwierzyć że to prawda. No cóż mogę się założyć że to wszystko jest zrobione na potrzeby reklamy. Prawda jest taka że większość kobiet nie przyzna się do codziennego” tyrania”w internecie by zdobyć klientów. Taką brutalną prawdę uzyskasz tylko od Pani Budzyńskiej”Pani Swojego Czasu”. Podziwiam i szanuję  tę kobietę za wszystko. W ostatnim ebooku w sposób jasny napisała wszystko. Chyba jako pierwsza odkryła wszystkie karty. Nie ma się co łudzić- są blaski ale też  i cienie tej pracy. Uważam że jest to ciężki kawałek chleba -nic dodać, nic ująć. Potrzeba mieć wizję na czym chcesz zarabiać ale też jak chcesz to zrobić. 

Dla mnie na początku słowo online było magiczne i niewiele mi mówiło. A przy tym zarabianie kasy – to już wogóle dla mnie było  wielka abstrakcja. 

No i zaczęłam się temu przyglądać. Nie było łatwo zrozumieć wiele istotnych rzeczy które są potrzebne w tym biznesie.

Mam tu na myśli lajwy, webinary, filmy, listy mailingowe. Do dziś co niektóre rzeczy przyprawiają mnie o dreszcze. Dlaczego? Boże ile trzeba mieć odwagi, determinacji, motywacji by sprostać tym wszystkim rzeczom.

Najbardziej  podziwiam te kobiety za to że mają niesamowitą odwagę. Obserwując je dostrzegam jak w niesamowitym tempie rozwijają się, są coraz lepsze, doskonalsze, wręcz niekiedy perfekcyjne.

Choć do tego słowa podchodzę bardzo ostrożnie, bo wiem że perfekcjonizm to pojęcie bardzo względne i inaczej jest postrzegane przez różnych ludzi. Mam tę przewagę że mogę obserwować rynek polski fantastycznie opanowany nie tylko przez panów ale też przez kobiety. Są one doskonale wykształcone, znają kilka języków, są odważne, nie boją się ryzyka i jak tak patrzę na nie to dla mnie są ikona kobiecosci i doskonałości. 

Wspaniale radzą sobie z kursami online na różne tematy. Wypuszczają je dość często. Są doskonałymi wykładowcami, piekielnie uzdolnionymi paniami, które wiedzą co chcą. Osiągają sukcesy i zarabiają niejednokrotnie więcej pieniędzy niż mężczyźni.  

Z racji tego że mieszkam na stałe we Włoszech, mam też możliwość obserwować poczynania kobiet włoskich. Są bardzo aktywne online, są odważne i niesamowicie przekonywujące. Zawsze przygotowane do wykładu które mają poprowadzić. Tak więc nie ma różnic.

Kobiety są niezwykle inteligentne. W większości przypadków posiadają rodziny, mężów, dzieci a mimo wszystko potrafią pogodzić pracę z domem, z dziećmi i są fantastycznymi matkami i żonami.

Można by powiedzieć że nie ma różnicy między kobietą która pracuje na etat, czy kobietą która ma własną działalnośc gospodarczą i zdecydowała się na pracę w domu. 

 Tak jak pisałam na początku, praca online jeszcze dziś dla niektórych jest mało wiarygodna, bo niestety nie rozumiemy jej działania. No tak – często myślimy przecież ona nic nie robi, ciągle siedzi na fejsbuku, gada o rzeczach oczywistych i myśli że znajdzie wariata który to jeszcze kupi.

Widzisz – tu jesteś w błędzie, ponieważ wiele osób jest, co poszukuje pomocy. Dla jednych to jest śmieszna rada a dla innych może okazać się cenną wskazówką.  

Zaletą takiej pracy to jest to że nie jesteś przywiązana do jednego biurka. Możesz pracować z jakiegokolwiek miejsca na świecie gdzie tylko masz internet. Dziś widzę że ten rynek rozwija się dość bardzo mocno, szczególnie wśród kobiet. Często coś czego nie znamy, uznajemy za złe bo się najwyraźniej w świecie tego boimy.

Czyż tak nie jest? Wiekszość tych kobiet jest jak najbardziej normalna, ma swoje słabe strony jak każdy przeciętny człowiek.  Różni się od reszty tym że wie co chce w życiu osiągnąć i brnie małymi kroczkami do przodu.

Tak naprawdę kochamy tych normalnych, przeciętnych ludzi którzy są tacy jak my. Mają słabości i wady i nie wyróżniają się za bardzo od nas. Nie lubimy wykreowanych postaci, idealnie pięknych, uporzadkowanych ludzi którzy tak naprawdę udają i nie są prawdziwi.

Myślę że te kobiety zrozumiały co jest dla nich najważniejsze. Próbują zachować równowagę między rodziną, karierą a pieniędzmi. W życiu tych kobiet razem ze zdrowiem są istotne też inne wartości o których wcześniej wspomniałam. Mogą robić karierę nie wychodząc z domu i mają pod okiem swoje maluchy, więc godzą przyjemne z pożytecznym.

Ale uwaga- praca w domu nie oznacza nic nie robienie – a piekielnie zdyscyplinowany, uporządkowany harmonogram pracy.

Dlaczego więc warto budować biznes online? Powodów jest kilka:

* w końcu jesteś w domu, możesz organizować swój czas pracy jak Ci się podoba

możesz wybrać temat czym tak naprawdę chcesz sie zająć

* możesz sprzedawać swoje pasje i marzenia, klientów zainteresownych na pewno                 znajdziesz

* nie masz szefa który stoi i Cię pilnuje – stajesz się przedsiębiorcą mimo że pracujesz w      domu

* możesz pracować tak gdzie jest internet, w dzisiejszej dobie cały świat jest Twój – masz     więcej czasu dla rodziny

* sama regulujesz sobie godziny pracy

* sama decydujesz ile zarabiasz

* możesz zająć się tym o czym marzyłaś i to spieniężyć

Podałam tylko 10 przykładów, a jest ich zapewne więcej.

Ale są też inne powody na których warto sie skupić i bliżej przyjrzeć.Ok zdecydowałas że pracujesz w domu. Dla niektórych będzie to ciężkie do zrozumienia że podjełaś właśnie taką decyzję. Obserwując dzisiaj co się dzieje w internecie zauważyłam jak wiele kobiet decyduje sie pracować w taki sposób. Nie myślę tutaj o młodych mamach ale o dojrzałych kobietach które mają już dzieci dorosłe. W ich życiu zaszły dość często drastyczne zmiany, więc szukają czegoś nowego, inspirujacego, co mogłoby ich życie odmienić. 

Napisałam jakie są korzyści z pracy online, ale pamietaj że napotkamy na drodze też trudności. 

 Zatem co może Cię dołować ?

musisz się nauczyć organizować swój czas. Tutaj jak najbardziej polecam kursy „Pani       Swojego Czasu”Oli Budzyńskiej. Pracując w domu dalej masz przekonanie że                       najważniejsze jest sprzątanie, gotowanie i prasowanie i póki tego nie ogarniesz to nie         zaczniesz pracy. I tu czeka Cię pułapka. W domu jest tyle pracy że jest ona nie do               przerobienia. Sama robię te głupie błędy. Zanim podejdę do komputera próbuje                 ogarnąć cały dom. Po tym wszystkim jestem tak zmęczona że robię jedną czwartą               rzeczy zaplanowanych. Nie wspominam tu o mamach które mają małe dzieci.                     Zapewniam praca nie jest do przerobienia.

* jeśli rzeczywiście nie jestes w stanie pracować w brudnym pomieszczeniu to po prostu       to ogarnij, w innym przypadku będziesz miała wyrzuty sumienia a i tak nie skupisz się       na pracy.

* pamietaj jesteś cały czas pod lupką, szczególnie twoich najbliższych, wcześniej czy             później będą się naśmiewać z twojego pomysłu.Wiem boli to jak cholera. Pamietaj             przetrwasz to! Takich kobiet jest wiecej i radzą sobie doskonale.

* będą Cię obserwować i pukać się w głowę co to nowego strzeliło Ci do głowy, skoro             można pracować w normalnej pracy(od-do), zarabiać małe pieniądze ale pewne.

* musisz stać się człowiekiem odpornym na krytykę i hejty

* musisz nauczyć się dyscypliny, to TY jesteś szefem

* konsekwencja w działaniu, biznes online z reguły nie przynosi szybko dochodów, więc       cierpliwość popłaca.

* musimy nauczyć się planować i trzymać planu. Do dziś uczę się tego. Planowanie               wbrew  pozorom nie jest łatwe(możemy zapisać wszystko co chcemy, papier wszystko       przyjmie).

 *konsekwentne wdrażanie celu który obrałaś, lepiej małymi krokami do przodu,                   czasem trzeba dreptać by dojść do czegoś wielkiego.

* pamiętaj na pewno dopadnie Cię strach, to normalne nowości zawsze się boimy.

Myślę że to niektóre z przykładów za i przeciw. Bardziej rozwinęłam te przeciw. Napewno nie dlatego by przestraszyć ale uświadomić jakie są zagrożenia tego biznesu. Kończąc myślę że praca online to przyszłość. Rozwija się w niewyobrażalnym tempie. To na pewno jedna z możliwości by zmienić coś w swoim życiu. Najważniejsze by zacząć już dziś, robić coś dla siebie i przestać odkładać na wieczne jutro.

Pin It on Pinterest

Share This